Dňa 25. 08. 2019 bola naplánovaná  jedna z úloh individuálnych ukazovateľov projektu a to  uskutočnenie športového podujatia „Slováci a Poliaci spolu na bicykli“, kde v rámci tohto športového podujatia, vedúci partner ako aj partner projektu na základe svojich delegovaných zástupcov ale aj ďalších nadšencov cykloturistiky zorganizovali turisticko-cyklistický zraz v priestore pod vybudovanou oddychovou zónou „Hrebeň Spišská Magura“, pričom touto akciou bolo zavŕšené plnenie úloh, ktoré boli deklarované v obsahovej časti mikroprojektu.

 Projekt má výrazne pozitívny cezhraničný dopad na obidvoch stranách hranice, vzhľadom k tomu, že aktivity, výsledky a výstupy projektu sa naplánovali k efektívnemu dosiahnutiu spoločného cieľa a naplneniu cieľov Programu Interreg V-A PLSK. Cezhraničný dopad projektu bude hlavne v zintenzívnení spolupráce medzi partnermi a v zatraktívnení regiónov ako aj v propagácii regiónov navzájom. Prostredníctvom spolupráce partnerov a vzájomnej propagácii sa zvýši informovanosť o regiónoch a ich bohatstve na druhej strane hranice, čo zintenzívni príliv turistov do daných oblastí.

     Spoločná príprava a realizácia aktivít umožní dosiahnuť väčšiu účinnosť pri oslovovaní širšej skupiny prijímateľov. Využitím atraktívnych spôsobov na prezentáciu kultúrneho a prírodného dedičstva a realizáciou mäkkých aktivít sa umožní lepšie pochopenie spoločných dejín, tradícií a koreňov spoločenstiev prihraničnej oblasti.

     Vo veľkej časti mladej generácie je uvedomovanie si vplyvu rôznych prostredí na súčasné spoločenské, hospodárske a kultúrne pomery v jednotlivých mestách a v prihraničnej oblasti veľmi nízke. Implementácia projektu a s tým spojené efektívne využitie kultúrneho dedičstva budú základom pre zmenu tohto povedomia a v dlhšej perspektíve pre upevnenie poľsko-slovenskej spolupráce založenej na vzájomnom pochopení spoločného dedičstva. Miestne komunity budú môcť vytvárať vlastnú kultúrnu ponuku založenú na regionálnych zdrojoch. Týmto spôsobom posilnia svoju kultúrnu a sociálnu identitu a zlepšia podmienky a kvalitu svojho života. Prírodné a kultúrne hodnoty tohto regiónu zdôraznené v rámci projektu budú turistov motivovať k návšteve a oznámeniu sa s históriou, tradíciami a zvykmi, pozorovaniu životného štýlu a aktívnemu oddychu. Bez účasti partnerov a uvedenej cezhraničnej spolupráce by realizácia projektu nepriniesla očakávané výsledky. Implementáciou projektu sa vytvorí základ pre pokračovanie v ďalšej spolupráci pri organizovaní zámerov na podporu turizmu a ďalšom rozvoji cezhraničnej spoločensko-ekonomickej spolupráce.

Realizácia spoločnej aktivity prispeje k odstráneniu bariér v kontakte medzi ľuďmi v pohraničnej oblasti, keďže práve spoločné projekty sú impulzom k častejším kontaktom a mobilizujú k ďalším aktivitám.

     Účastníci cyklozrazu nadviažu spoločné kontakty a rozšíria svoje športové aktivity aj na partnerskú oblasť, čo bude vplývať na integráciu prihraničných komunít a možnosť rozvoja ďalšej cezhraničnej spolupráce.

 

     Keďže občianske združenie Harmónia Belianske Tatry  je vlastníkom výstupného produktu  projektu, bude zodpovedať za jeho správu. Vybudovaná oddychová zóna bude aj po skončení realizácie projektu využívaná cieľovými skupinami a združenie bude zo svojich zdrojov zabezpečovať ich ďalší rozvoj, fungovanie, propagovanie, príp. doplnenie a rozšírenie.